صفحه شخصی ف الف   
 
نام و نام خانوادگی: ف الف
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی ارشد عمران - پایه نظام مهندسی: سه
تاریخ عضویت:  1390/01/03
 روزنوشت ها    
 

 آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها بخش عمومی

14
برای دریافت فایلها باید از نرم افزار های ویژه دانلود استفاده نمایید. (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید)آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها

پنجشنبه 17 شهریور 1390 ساعت 11:57  
 نظرات    
 
ف الف 14:30 پنجشنبه 17 شهریور 1390
8
 ف الف
روابط عمومی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین:
به فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته های اصلی ، پروانه اشتغال به کار با کد اصلی و در تمامی صلاحیتها از جمله طراحی و محاسبات تعلق می گیرد.
مهندس حامد عبدالرزاقی مسئول گروه نظام مهندسی اداره کل مسکن و شهرسازی استان قزوین خبر داد : براساس اصلاحیه اخیر کمیسیون هم ارزی رشته ها به شماره ۹۰/۴۰۰/۶۲۲۷۱ مورخ 11/3/90 امکان صدور ، تمدید و ارتقاء پروانه اشتغال به کار فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ناپیوسته در رشته های اصلی موضوع قانون و با صلاحیت های نظارت ، اجرا ، طراحی ویا محاسبات فراهم شده است .
عبدالرزاقی تشریح کرد : براساس ماده ۶ و ۷ قانون نظام مهندسی دارندگان مدارک مهندسی در رشته های اصلی مهندسی معماری ، عمران ، تاسیسات مکانیکی ، تاسیسات برق ، شهرسازی ، نقشه برداری و ترافیک می توانند عضو سازمان نظام مهندسی شوند و پروانه اصلی مهندسی اخذ نمایند و فارغ التحصیلان رشته های مرتبط با مهندسی در صورت تاکید کمیسیون هم ارزی رشته ها به جهت وجود بیش از ۷۰ % انطباق میان محتوی علمی آموزشی این رشته ها با رشته های اصلی می توانند بصورت مرتبط عضو سازمان نظام مهندسی شوند و در صلاحیتهای که این کمیسیون مشخص می نماید تقاضای اخذ پروانه نمایند .
عبدالرزاقی گفت : پیش از این و به واسطه مصوبات آبانماه سال گذشته کمیسیون و بخشنامه شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ مورخ 11/3/1390به مهندسان عمران دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران تنها پروانه مرتبط با مهندسی و بدون امکان اخذ و یا ارتقاء صلاحیت محاسبات تعلق می گرفت و همچنین برای مهندسان دارای کارشناسی ناپیوسته سایر رشته ها ی هفتگانه نیز تنها در صورتیکه عنوان دو مدرک کاردانی و کارشناسی عینا یکسان می بود امکان صدور پروانه اصلی با صلاحیت طراحی فراهم می شد که با ابلاغ اصلاحیه اخیر این موضوع تغییر یافته است .
وی درباره ضوابط اخیر صدور پروانه اصلی برای دارندگان مدارک کارشناسی ناپیوسته ادامه داد : مطابق این اصلاحیه ، به دارندگان مدارک کارشناسی اصلی ناپیوسته در صورتیکه دارای مدرک کاردانی اصلی در همان موضوع پروانه باشند صلاحیت طراحی و یا محاسبات و نیز پروانه با کد اصلی تعلق می گیرد و دیگر نیاز مند عینا یکسان بودن عنوان دو رشته نمی باشد که بر این اساس ترکیب تعداد زیادی از گرایشهای هر رشته موضوع پروانه جزوء دسته کد رشته های اصلی قرار می گیرد و به طور مثال مهندسان عمران باداشتن مدرک کارشناسی ناپیوسته در رشته های مهندسی: عمران – عمران ، سازه ، راه وساختمان و دارا بودن مدرک کاردانی در یکی از رشته های : کاردانی عمران ، ساختمان ، کارهای عمومی ساختمان ، راه وساختمان ، ساختمانهای بتنی ،‌ پیش ساخته ها ،‌ساختمانهای فلزی ، ساختمان سازی ، امور پیمانها ، پل سازی وابنیه فنی و مرمت ونگهداری ساختمان می توانند تقاضای اخذ پروانه اصلی نمایند که جداول کد رشته های اصلی بر اساس عنوان مدارک تحصیلی در دو مقطع کارشناسی و کاردانی به شرح جداول ۱و۲ در توضیحات ذیل می باشد .
ایشان همچنین درخصوص دارندگان مدرک علمی – کاربردی ادامه داد : طبق اصلاحیه شماره ۶۸۰/د/۴۰۰ مورخ ۲۸/۴/۹۰، دارندگان مدرک علمی – کاربردی معماری در صورتیکه دارای مدرک کاردانی در رشته اصلی معماری باشند و به شرط آنکه کلیه واحدههای درسی مصوب کمیسیون هم ارزی رشته ها در رشته معماری را گذرانده باشند می توانند با رعایت سایر ضوابط پروانه با صلاحیت طراحی و نظارت را اخذ نمایند که لیست واحد طبق جدول ۳ در ذیل آمده است و این متقاضیان در صورت داشتن این شرایط می توانند با ارائه تصاویر مصدق مدارک تحصیلی و ریز نمرات تایید شده در دو مقطع در این خصوص اقدام نمایند .
عبدالرزاقی در پایان تاکید کرد که سایر مفاد بخشنامه کمیسیون هم ارزی رشته ها به شماره ۹۰/۴۳۰/۸۸۹۰ و تاریخ 11/3/1390 همچنان به قوت خود باقی می باشد.
مائده علیشاهی 18:29 پنجشنبه 17 شهریور 1390
7
 مائده علیشاهی
آقای اعلمیان تا اونجایی که من اطلاع دارم و دردسرهای ما معماریها ازونجا شروع شد از بعد از این مصوبه تاریخ 90/3/11 است،که زیر این مصوبه زدند.همونطور که در بند شماره 25 اعلام کردند به فارغ التحصیلان کارشناسی ناپیوسته رشته علمی-کاربردی معماری و مهندسی تکنولوژی معماری از دانشگاهها و موسسات آموزشی مورد تایید وزارت علوم،تحقیقات و فناوری،پروانه اشتغال به کار مهندسی در رشته مرتبط با معماری تعلق میگیرد.اما الان این مصوبه رو خودشون قبول ندارن و زدند زیرش!!
پس این آخرین مصوبات کمیسیون هم ارزی رشته ها نیست.
سید حافظ هاشمی 01:59 آدینه 18 شهریور 1390
7
 سید حافظ هاشمی
با تشکر از شما . اگر درست متوجه شده باشم این است که مهندسین مهماری هم که رشته کاردانی و کارشناسی ناپیوسته یکی باشد حق طراحی و نظارت را به آنها بدون قید و شرط می دهند آیا ؟
بهروز بیگلر 12:44 آدینه 18 شهریور 1390
6
 بهروز بیگلر
مهندس عزیز ممنون از اطلاع رسانی خوبتون اما ممنون تر میشیدیم که این ارسال رو تو روز نوشتهایی که پیگیر هم ارزی رشته ها هستند ارائه میدادید تا بهتر اطلاع رسانی شه
محمد ذوالفقاری 10:56 شنبه 19 شهریور 1390
6
 محمد ذوالفقاری
متشکرم مهندس . مفید بود
ف الف 12:30 شنبه 19 شهریور 1390
8
 ف الف
خانم علیشاهی
با تشکر از شما
این آخرین مصوبه است اما اخیرا پیرو همون مصوبه و اعتراضات شما و بقیه دوستان که تعدادشون هم کم نیست یک اصلاحیه به اون اضافه کردند و قرار شد که پروانه اصلی به جای مرتبط صادر کنند. احتمالا آقای مهندس صدیق پور اطلاع دقیق تری از این اصلاحیه و نحوه اجراش دارند.
به قول یکی از دوستان کجای دنیا اینجوریه که وزارت علوم یک رشته ای رو تصویب کنه و یک نهاد دیگه بگه من قبول ندارم. این دردسرها بیشتر به خاطر اینه که ادارات و سازمانهای کشور ما همدیگه رو قبول ندارند یا حداقل با هم هماهنگ نیستند. تو همین اصفهان، ساختمان نظام مهندسی و معاونت شهرسازی روبروی همند و از هم خبر ندارند.
محمد رضا محمودی 17:36 سه شنبه 19 اردیبهشت 1391
0
 محمد رضا محمودی
کارشناسی نا پیوسته مهندسی تکنولوژی عمران - عمران اصلی محسوب میشه یا مرتبط؟
محسن قجری پور 11:31 سه شنبه 28 شهریور 1391
0
 محسن قجری پور
ممنون-جواب سئوالم را دانلود کردم.
حمید باقری 13:08 چهارشنبه 27 دی 1391
0
 حمید باقری
سلام من دارای مدرک دبیر فنی الکترونیک و دارای پروانه نظارت برق پایه3 بودم که دو ماهی است که درخواست ارتقا به پایه 2 وهمچنین طبق بخشنامه وزارت مسکن درخواست اصلی شدن پروانه کردم اما فقط با ارتقاء به پایه 2 موافقت شد و چنین عنوان کردند که چون مدرک لیسانس من دبیر فنی است امکان طراحی گرفتن وجود ندارد میخواستم از شما راهنمایی بگیرم .سپاسگزارم
لعیا احمدی 15:37 دوشنبه 30 اردیبهشت 1392
0
 لعیا احمدی
سلام کارشناسی عمران-راه از دانشگاه تبریز دارم
حالا اگه برای ارشد گرایشی غیر از سازه یا زلزله بخونم حق محاسبات نخواهم داشت؟
اگر خواهم داشت تا چه پایه ای؟
ف الف 14:15 شنبه 18 خرداد 1392
0
 ف الف
خانم لعیا احمئی
با سلام
طبق استعلام انجام گرفته، در هر رشته ای از عمران شما ارشد بگیرید، محاسبات به شما تعلق می گیرد.
بر حسب ریز نمرات شما، پایه مشخص می شود.
با تشکر از مهندس صدیق پور
طاها بایزیدی 01:15 سه شنبه 28 مرداد 1393
0
 طاها بایزیدی
باسلام اینجانب دارای مدرک کاردانی معلم فنی  برق قدرت از آموزشکده فنی مهندسی کرمانشاه  ومدرک دانشنامه کارشناسی ناپیوسته دررشته تربیت دبیر فنی قدرت دانشگاه شهیدرجایی  می باشم ولی بعداز قبولی در آزمون ورود به حرفه مهندسان آذرماه 92 استان آذربایجان غربی  برخلاف استان تهران- کرمانشاه- مازندران-کردستان هنوز پروانه اشتغال اینجانب را صادر ننموده وفکر میکنند مدرک اینجانب از طریق آزمون ضمن خدمت است  درحالی که به دانشجویان ضمن خدمت دانشنامه اعطا نمی شود لطفا بفرمائید من چکارکنم ؟